Kancelaria Prawna
Sawaryn i Partnerzy

Prawo autorskie

Skutecznie zabezpieczamy interesy naszych Klientów w zakresie prawa własności intelektualnej, ograniczamy ryzyko związane z nieświadomym naruszeniem praw innych autorów oraz dochodzimy należności w przypadku ich naruszenia przez osoby trzecie.

Prawo własności intelektualnej jest prawdopodobnie jednym z najczęściej naruszanych, a jednocześnie najmniej egzekwowalnych.

Wystarczy przytoczyć powszechnie błędne panujące przekonanie, że jeśli coś jest dostępne w Internecie, to można z tego bezkarnie korzystać - również w celach majątkowych…

ZADBAJ O ŚWIADOME WYKORZYSTYWANIE DANYCH

W skuteczny sposób zabezpieczamy interesy naszych Klientów w zakresie prawa własności intelektualnej. Tym samym ograniczamy ryzyko, związane z nieświadomym naruszeniem praw innych autorów oraz dochodzimy należności/odszkodowań w przypadku ich naruszenia przez osoby trzecie.

Dzięki wieloletniej praktyce i doświadczeniu, wypracowaliśmy skuteczne metody określania obszarów wymagających zabezpieczenia w kontekście interesów Klienta, jak m.in. te, wymienione w powyższym akapicie. Dodatkowo czynnie współpracujemy z agencjami marketingowymi i interaktywnymi oraz bierzemy udział w kampaniach reklamowych. Wiemy, jak zgrać ze sobą wszystkie konieczne elementy do bezpiecznego i legalnego korzystania z praw autorskich.

W RAMACH TEJ SPECJALIZACJI ZAJMUJEMY SIĘ:

  • doradztwem w zakresie praw autorskich i praw pokrewnych
  • doradztwem dla firm IT, startupów oraz e-commerce w rozwiązywaniu problemów specyficznych dla charakteru ich działalności
  • dochodzeniem roszczeń związanych z naruszeniem osobistych i majątkowych praw autorskich
  • projektowaniem, negocjowaniem i opiniowaniem umów związanych z prawem autorskim.
  • Rejestracją znaków towarowych, wzorów przemysłowych i patentów
  • Tworzymy i analizujemy umowy wdrożeniowe i serwisowe oprogramowania IT
  • Prowadzimy sprawy sądowe dotyczące naruszeń prawa autorskiego, znaków towarowych czy plagiatu
  • Doradzamy twórcą oprogramowania IT i aplikacji mobilnych
poznaj zespół

Co mówią o nas partnerzy, z którymi współpracujemy?

"

PRAWO WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ

Kluczowym zakresem naszej współpracy z kancelarią Sawaryn i Partnerzy, to bieżąca obsługa prawna. To, czym jednak zaowocowały nasze wspólne działania, to umowa inwestycyjna w wysokości 1 mln złotych na rozwój naszego innowacyjnego projektu – Vinci Rithms – a więc systemu do analizy zapytań ofertowych opartym na uczeniu maszynowym. Jestem wdzięczny Mateuszowi za wsparcie nas podczas całej transakcji i na pewno nie zrezygnuję z dalszej współpracy.

Wojciech Bachta

Da Vinci Studio

"

E-COMMERCE

Najbardziej cenię współpracę z kancelarią za umiejętność zapewnienia kompleksowej opieki prawnej. Doceniam fakt, że mogę powierzyć bieżącą obsługę spółki w ręce tego doświadczonego zespołu, mając pewność, że dołożą wszelkich starań, aby sprawa została załatwiona kompleksowo.

Tomasz Nowiński

TN Tomasz Nowiński

"

PRAWO SPÓŁEK I OBSŁUGA KORPORACYJNA

Współpraca z tym zespołem, to dla mnie maksymalne odciążenie od tematów prawno-organizacyjnych. Myślę, że dobrym określeniem sposobu działalności kancelarii jest takie „no brainer” – a więc wrzucam temat i wiem, że będzie załatwiony, a ja mogą się skupić na swoich obowiązkach i więcej o sprawie nie myśleć.

Tomasz Kucharski

Depilacja.pl

"

PRAWO SPÓŁEK I OBSŁUGA KORPORACYJNA

Zdecydowaną siłą kancelarii jest nieszablonowe podejście do zagadnień oraz poszukiwanie kreatywnych rozwiązań. Bazują nie tylko na swojej specjalistycznej wiedzy prawniczej, ale także na osobistym doświadczeniu biznesowym, co widać i pozytywnie wpływa na prowadzenie przez nich spraw.

Michał Gębala

FitAdept

"

PRAWO UMÓW

Nasza współpraca trwa już kilka lat, co myślę jest doskonałym dowodem na to, że jestem z niej zadowolony. Cenię fakt, że kancelaria pomaga zarówno w większych negocjacjach, mniejszych sprawach z zakresu RODO czy praw konsumenta, jak również obsłudze korporacyjnej. Przyszedłem jedynie skorzystać z doradztwa w zakresie umów, a zyskałem partnerów, do których mam w 100% zaufanie.

Tomek Kasperski

Omnipack

"

E-COMMERCE

Mateusz i jego zespół niejednokrotnie udowodnili mi, że są otwarci na klienta i jego potrzeby. To zawsze jest wyzwanie, żeby ktoś wszedł do spółki i w krótkim czasie zgłębił jak ona działa. Ten zespół rozumie branżę internetową i zaproponował nam taką strategię, która nie tylko rozwiązała nasz problem, ale także umożliwiła rozwój firmy.

Radosław Frączek

Travelist