Kancelaria Prawna
Sawaryn i Partnerzy

Proste Spółki Akcyjne (PSA)

Swobodnie czujemy się w obsłudze nowych technologii, a tym lepiej odnajdujemy się w obsłudze nowości prawnych takich jak Prosta Spółka Akcyjna.

Ten niepubliczny typ spółki handlowej - połączenie spółki akcyjnej ze spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, oferuje wiele rozwiązań dotychczas niedostępnych dla polskich firm. Wyróżnia ją m.in. wnoszenie pracy na kapitał akcyjny, utworzenie akcji założycielskich czy uwzględnienie minimalnego kapitału na start na poziomie 1 zł (w przypadku założenia spółki z o.o. lub spółki akcyjnej kwota na start wynosi od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych).

PSA ma na celu szybszy rozwój polskich przedsiębiorstw – głównie startupów w obszarze nowych technologii, ale nie tylko. To coś dla Ciebie?

CHĘTNIE POMOŻEMY WPROWADZIĆ TWOJE PLANY W ŻYCIE!

Swobodnie czujemy się w obsłudze nowych technologii, a tym lepiej odnajdujemy się w obsłudze nowości prawnych - takich jak Prosta Spółka Akcyjna.

NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ? POMOŻEMY! SPECJALIZUJEMY SIĘ M.IN.:

  • zakładaniem prostych spółek akcyjnych
  • analizą i planowaniem struktury kapitałowej PSA
  • obsługą zmian kapitałowych w prostej spółce akcyjnej
  • obsługą transakcji sprzedaży akcji w PSA
  • dopasowaniem struktury spółki do potrzeb – m.in. poprzez wniesienie pracy i ustanowienie akcji założycielskich
  • przeprowadzaniem transakcji zwrotu środków z kapitału akcyjnego spółki
  • obsługą rund inwestycyjnych
  • doradztwem w takich sprawach jak: uprzywilejowanie akcji, ESOP, Vesting
poznaj zespół

Co mówią o nas partnerzy, z którymi współpracujemy?

"

PRAWO UMÓW

Nasza współpraca trwa już kilka lat, co myślę jest doskonałym dowodem na to, że jestem z niej zadowolony. Cenię fakt, że kancelaria pomaga zarówno w większych negocjacjach, mniejszych sprawach z zakresu RODO czy praw konsumenta, jak również obsłudze korporacyjnej. Przyszedłem jedynie skorzystać z doradztwa w zakresie umów, a zyskałem partnerów, do których mam w 100% zaufanie.

Tomek Kasperski

Omnipack

"

PRAWO SPÓŁEK I OBSŁUGA KORPORACYJNA

Współpraca z tym zespołem, to dla mnie maksymalne odciążenie od tematów prawno-organizacyjnych. Myślę, że dobrym określeniem sposobu działalności kancelarii jest takie „no brainer” – a więc wrzucam temat i wiem, że będzie załatwiony, a ja mogą się skupić na swoich obowiązkach i więcej o sprawie nie myśleć.

Tomasz Kucharski

Depilacja.pl

"

E-COMMERCE

Mateusz i jego zespół niejednokrotnie udowodnili mi, że są otwarci na klienta i jego potrzeby. To zawsze jest wyzwanie, żeby ktoś wszedł do spółki i w krótkim czasie zgłębił jak ona działa. Ten zespół rozumie branżę internetową i zaproponował nam taką strategię, która nie tylko rozwiązała nasz problem, ale także umożliwiła rozwój firmy.

Radosław Frączek

Travelist

"

PRAWO SPÓŁEK I OBSŁUGA KORPORACYJNA

Zdecydowaną siłą kancelarii jest nieszablonowe podejście do zagadnień oraz poszukiwanie kreatywnych rozwiązań. Bazują nie tylko na swojej specjalistycznej wiedzy prawniczej, ale także na osobistym doświadczeniu biznesowym, co widać i pozytywnie wpływa na prowadzenie przez nich spraw.

Michał Gębala

FitAdept

"

E-COMMERCE

Najbardziej cenię współpracę z kancelarią za umiejętność zapewnienia kompleksowej opieki prawnej. Doceniam fakt, że mogę powierzyć bieżącą obsługę spółki w ręce tego doświadczonego zespołu, mając pewność, że dołożą wszelkich starań, aby sprawa została załatwiona kompleksowo.

Tomasz Nowiński

TN Tomasz Nowiński

"

PRAWO WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ

Kluczowym zakresem naszej współpracy z kancelarią Sawaryn i Partnerzy, to bieżąca obsługa prawna. To, czym jednak zaowocowały nasze wspólne działania, to umowa inwestycyjna w wysokości 1 mln złotych na rozwój naszego innowacyjnego projektu – Vinci Rithms – a więc systemu do analizy zapytań ofertowych opartym na uczeniu maszynowym. Jestem wdzięczny Mateuszowi za wsparcie nas podczas całej transakcji i na pewno nie zrezygnuję z dalszej współpracy.

Wojciech Bachta

Da Vinci Studio