W pracy najwięcej satysfakcji sprawia mi możliwość wprowadzania na rynek nowych usług i produktów. Znalezienie sposobu, by przełamać bariery tworzone przez anachroniczne prawo nowym technologiom i branży IT. Czasem to kwestia kreatywnego podejścia, czasem dogłębnej znajomości branży. W innych przypadkach to umiejętność korzystania z rozbudowanej sieci kontaktów i bazy wiedzy, którą posiadam.

Lubię kontakt z ludźmi. Rozmowy z klientami są dla mnie zawsze źródłem inspiracji. Każde zlecenie traktuję jak wyzwanie, w które angażuję się na 100% swoich możliwości. Podobnie jak na boisku piłkarskim, gdy regularnie gram w piłkę nożną. Każde podanie jest szansą na zdobycie gola, doświadczenia, umiejętności gry zespołowej. W obu przypadkach liczy się wspólny cel, dobra komunikacja i konsekwencja w działaniu.

Prawo to znaczna część mojego życia. Od zawsze chciałam realizować się właśnie w tej dziedzinie, zgłębić ją i opanować. W świecie prawa czuję się swobodnie, a praca przynosi mi spełnienie. W sprawy Klientów angażuję się więc z pełną uważnością. Realizując cele Klienta, realizuję swoje cele zawodowe. W swoim portfolio mam osiągnięcia m.in. w zakresie prawa zamówień publicznych, emisji obligacji czy prawa spółek. Od lat zajmuję się też prawną obsługą korporacyjną. Odskocznią od meandrów prawa są dla mnie podróże i mistrzowskie scenariusze seriali na Netflixie.

Od zawsze fascynował mnie sposób, w jaki ludzie podchodzą do problemów prawnych. Zwykle da się je rozwiązać na wiele sposobów. Często wybiera się skróty, które przynoszą korzyści tylko krótkoterminowo. Moją ambicją jest, by zagadnienia prawne, których się podejmuję były rozwiązane raz a dobrze - w długofalowej perspektywie czasowej. Wysoka jakość i skuteczność proponowanych przeze mnie rozwiązań ma dla mnie znaczenie również z perspektywy roli ojca i dawania przykładu moim dzieciom. By zawsze potrafiły znaleźć wyjście z sytuacji, w której się znalazły. Zaszczepiam w nich również wolę walki i umiejętność gry zespołowej, które wykształciłem na boisku, od wielu lat grając w siatkówkę.

Podatki rzadko kojarzą się z czymś pozytywnym. Chyba, że, zgodnie z prawem, udaje się ich płacić mniej. To właśnie w tej dziedzinie się specjalizuję i spełniam zawodowo. W ramach prawnej obsługi korporacyjnej, wspieram przedsiębiorców w optymalizacji podatkowej i szukaniu rozwiązań, które obniżą koszty funkcjonowania biznesu.

Odnajduję się też w we wszelkich zadaniach związanych z umowami – potrafię je zręcznie negocjować i dzięki temu, że rozumiem biznes, dogrywać je w najlepszym interesie klienta.

W wolnym czasie lekturę ustaw, rozporządzeń i kodeksów chętnie zamieniam na książki, których czytam kilkadziesiąt rocznie. Całkiem nieźle orientuję się też w nowościach serialowych, filmach i… komiksach. Na bieżąco śledzę jak radzi sobie Manchester United, a gdy okoliczności i aura sprzyjają - można mnie spotkać w górach, zwłaszcza zimą, na snowboardzie.

Jestem adwokatem specjalizującym się w zakresie prawa własności intelektualnej i przemysłowej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa komputerowego, autorskiego, ochrony danych osobowych, znaków towarowych, ochrony marki oraz prawa mediów i nowych technologii. Posiadam wieloletnie doświadczenie zdobywane przy doradzaniu zarówno klientom krajowym, jak i zagranicznym, w tym jako partner i szef działów Nowych Technologii i Prawa Własności Intelektualnej największych polskich kancelarii.

O moich kompetencjach świadczą wysokie pozycje w rankingach prawniczych oraz rekomendacje pochodzące z zagranicznych zestawień, w tym: Legal 500, Chambers & Partners, World Trademark Review oraz Best Lawyers, jak i od indywidualnych klientów.

W swojej współpracy z klientami wyróżniam się głębokim zrozumieniem rzeczywistych potrzeb oraz oczekiwań – co przekłada się na szybkie rozwiązanie zaistniałych problemów. Szeroki zakres kompetencji wymaga sporej elastyczności w przechodzeniu od jednego zagadnienia prawnego do drugiego w sposób zrozumiały dla klienta. Jestem w stanie przedstawić nawet najbardziej zawiłe kwestie w prosty, obrazowy sposób i doradzić skuteczne rozwiązania.

Jestem radczynią prawną specjalizującą się w prawie korporacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem procesów M&A i przekształceń, w prawie umów  - w tym w ramach projektów IT, oraz w prawie zamówień publicznych. W swojej karierze wielokrotnie uczestniczyłam i nadzorowałam procesy due dilligence, jak i restrukturyzacje podmiotów gospodarczych. Przeprowadziłam szereg postępowań zamówieniowych z ramienia zamawiających, a także wspierałam wykonawców na każdym etapie procesu i realizacji umowy, w tym również reprezentowałam obie strony przed Krajową Izbą Odwoławczą. W pracy prawnika najbardziej lubię jej analityczny charakter, kontakt z ludźmi i możliwość ciągłego rozwoju. Współpracując z klientem staram się przedstawić możliwe rozwiązania w sposób jasny i praktyczny, przy jednoczesnym zabezpieczeniu jego interesów.

Na co dzień dbam również o atmosferę zespołu, w którym pracuję, wyznając zasadę, że praca zespołowa jest źródłem sukcesu każdego miejsca pracy. W wolnym czasie jeżdżę konno, chodzę po górach z moim adopcyjnym psem i podróżuję.

W początkowym okresie swojego życia zawodowego zbierałam doświadczenie w obszarze prawa zamówień publicznych, a obecnie z przyjemnością angażuję się w projekty związane z inwestycjami na rynku nieruchomości oraz projekty IT.

W pracy prawnika lubię jej analityczny charakter i pracę z ludźmi. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem w sposób zaangażowany.

Wolny czas spędzam aktywnie, w górach, albo na korcie tenisowym.

Doradzam przedsiębiorcom na każdym etapie działalności, pomagając w tworzeniu i optymalizacji struktur prawnych, rozwiązywaniu sporów handlowych oraz przestrzeganiu przepisów i standardów branżowych.

Posiadam rozległe doświadczenie w reprezentowaniu klientów w różnego rodzaju sprawach cywilnych, dbając o skuteczne rozstrzygnięcie sporów oraz ochronę ich praw.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam jako asystent sędziego oraz podczas kilkuletniej praktyki w kancelariach adwokackich w Warszawie. Umiejętności zdobyte podczas pracy w sądzie skutecznie wykorzystuje w praktyce adwokackiej.

Od samego początku mojej kariery zawodowej zajmowałam się obsługą klientów zagranicznych z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy i prawa korporacyjnego. Świadczę także pomoc prawną z zakresu prawa administracyjnego.

Chętnie angażuję się w nowe projekty i poszerzam swoje umiejętności. Od pewnego czasu zajmuję się prowadzeniem szkoleń, korzystając przy tym z umiejętności trenerskich i praktycznego doświadczenia.

W mojej pracy najbardziej cenię sobie analityczne myślenie i wyciąganie wniosków ukierunkowanych na szybkie rozwiązanie problemu.

W wolnym czasie podróżuję i czytam książki.

W pracy fascynują mnie analityczne tematy i poszukiwanie rozwiązań, które nie tylko dają odpowiedzi na bieżące pytania Klienta, lecz również pozwalają na uniknięcie niewidocznych na pierwszy rzut oka problemów. Aby pomóc przedsiębiorcom w podejmowaniu odpowiednich wyborów ciągle się rozwijam i poszerzam swoją wiedzę w zakresie prawa podatkowego i prawa korporacyjnego ze szczególnym uwzględnieniem transakcji M&A. Wiem, że podatki odgrywają istotną rolę przy organizacji działalności gospodarczej i stanowią często jeden z głównych aspektów oceny opłacalności przeprowadzania transakcji związanej z procesem restrukturyzacji.

Dotychczasowe doświadczenie zdobywałam w trakcie bieżącej obsługi klientów korporacyjnych pracując zarówno w języku polskim, jak i angielskim oraz uczestnicząc w przeprowadzaniu procesów M&A oraz analiz due dillgence. W wolnym czasie uczę się języka hiszpańskiego, rysuję i chodzę po górach.