Prawo autorskie

Prawo autorskie chroni głównie twórczych i innowacyjnych przedsiębiorców oraz każdy podmiot działający w dziedzinie kultury. Może właśnie dlatego jest jednym z prawdopodobnie najczęściej naruszanych, a jednocześnie najmniej egzekwowalnych.

Wystarczy przytoczyć powszechnie błędne panujące przekonanie, że jeśli coś jest dostępne w Internecie, to można z tego bezkarnie korzystać - również w celach majątkowych… a przecież prawa autorskie są chronione i warto o tym pamiętać.

Każdy przedsiębiorca potrzebuje skutecznie zabezpieczyć swoje interesy w zakresie praw autorskich czy ograniczyć ryzyko dotyczące nieświadomego naruszenia praw autorskich innych twórców.

Firmy, szczególnie te działające w sektorze IT czy nowych technologii, potrzebują więc pomocy w działaniu z prawami autorskimi – doradztwa jak zabezpieczyć swoje prawa, opinii co można i z czego warto korzystać, a także wsparcia w negocjowaniu umów czy projektowaniu swoich produktów, w których prawa autorskie są kluczową wartością.

Potrzebują do tego partnerów z wizją i nutą biznesowego podejścia. Takich jak nasza Kancelaria.

ZADBAJ O ŚWIADOME WYKORZYSTYWANIE DANYCH I NIE POZWÓL NA NARUSZENIE PRAW AUTORSKICH

Dzięki wieloletniej praktyce i doświadczeniu, wypracowaliśmy skuteczne metody określania obszarów wymagających zabezpieczenia w kontekście interesów Klienta, jak m.in. prawo własności intelektualnej, prawo własności przemysłowej czy prawa autorskie majątkowe.

Dodatkowo czynnie współpracujemy ze spółkami technologicznymi, firmami IT, czy z agencjami marketingowymi i interaktywnymi oraz bierzemy udział w kampaniach reklamowych. Wiemy, jak zgrać ze sobą wszystkie konieczne elementy do bezpiecznego i legalnego korzystania z praw autorskich.

Potrzebujecie Państwo kancelarii, która specjalizuje się w prawie autorskim i prawach pokrewnych? Zapraszamy do kontaktu.

Działamy szybko i z odpowiednim rozumieniem biznesowym stawianych przed nami wyzwań.

W RAMACH SPECJALIZACJI DOTYCZĄCEJ PRAW AUTORSKICH ZAJMUJEMY SIĘ:

  • doradztwem z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych
  • doradztwem dla firm IT, startupów oraz e-commerce w rozwiązywaniu problemów w dziedzinie prawa autorskiego specyficznych dla charakteru ich działalności
  • dochodzeniem roszczeń gdy naruszone zostaną autorskie prawa osobiste i autorskie prawa majątkowe
  • projektowaniem, negocjowaniem i opiniowaniem umów związanych z prawem autorskim
  • rejestracją znaków towarowych, wzorów przemysłowych i patentów a co za tym idzie ochroną przed działaniami nieuczciwej konkurencji
  • tworzymy i analizujemy umowy wdrożeniowe i serwisowe oprogramowania IT
  • prowadzimy sprawy sądowe związane z naruszeniem praw autorskich, znaków towarowych czy plagiatu
  • doradzamy twórcom oprogramowania IT i aplikacji mobilnych jak zabezpieczyć ich prace w rozumieniu prawa autorskiego i chronić ich autorskie prawa majątkowe

Klienci

Obsługujemy
Jesteśmy oficjalnym partnerem Fundacji Startup Podbeskidzie

Rekomendacje

Co mówią o nas partnerzy, z którymi współpracujemy?