Proste Spółki Akcyjne (PSA)

Swobodnie czujemy się w obsłudze nowych technologii i innowacyjnych pomysłów biznesowych, więc tym lepiej odnajdujemy się w obsłudze nowości prawnych takich jak Prosta Spółka Akcyjna.

Dlatego jak tylko prace nad wprowadzeniem w życie Prostej Spółki Akcyjnej nabrały tempa, zainteresowaliśmy się w Kancelarii tym tematem. Spółka która pozwala na łatwe przeprowadzanie inwestycji w startupy, na proste zorganizowanie ESOPu dla pracowników, crowdinvestingu czy na wniesienie pracy w zamian za akcje? To musiał być temat dla nas – i tak się właśnie okazało.

Prosta Spółka Akcyjna to niepubliczny typ spółki handlowej - połączenie spółki akcyjnej ze spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, oferuje wiele rozwiązań dotychczas niedostępnych dla polskich firm. Wyróżnia ją m.in. wnoszenie pracy na kapitał akcyjny, utworzenie akcji założycielskich czy uwzględnienie minimalnego kapitału na start na poziomie 1 zł (w przypadku założenia spółki z o.o. minimalna kwota na start wynosi 5 tyś. zł, a w spółce akcyjnej 100 tyś. zł).

PSA ma na celu szybszy rozwój polskich przedsiębiorstw – głównie startupów w obszarze nowych technologii, ale nie tylko. To coś dla Ciebie?

CHĘTNIE POMOŻEMY WPROWADZIĆ TWOJE PLANY W ŻYCIE!

Prosta Spółka Akcyjna istnieje od lipca 2021 r. a my już stworzyliśmy, przekształciliśmy a nawet rozwiązaliśmy sporo różnych Prostych Spółek Akcyjnych. Idea jaka stoi za Prostą Spółką Akcyjną jest zbieżna z ideą działania naszej Kancelarii – jak najwięcej możliwości i praktycznych rozwiązań przy jak najmniejszym skomplikowaniu prawnym.

Zakładając Proste Spółki Akcyjne doradzamy co dokładnie wpisać do umowy spółki, jak ustalić proporcje akcji założycielskich czy jak jeszcze uprzywilejować pozostałe akcje? Pomożemy Ci przeprowadzić emisje kolejnych akcji, doradzimy Ci jak w ogóle zaplanować emisje i podwyższenie kapitału by do Twojej spółki mogli przystąpić inwestorzy. Jeżeli potrzebujesz przekształcimy Twoją obecna działalność w Prostą Spółkę Akcyjną od razu analizując i planując jej strukturę pod cel dla jakiego ma powstać.

NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ? POMOŻEMY! SPECJALIZUJEMY SIĘ M.IN.:

  • zakładaniem prostych spółek akcyjnych
  • analizą i planowaniem struktury kapitałowej PSA
  • obsługą zmian kapitałowych w prostej spółce akcyjnej
  • obsługą transakcji sprzedaży akcji w PSA
  • dopasowaniem struktury spółki do potrzeb – m.in. poprzez wniesienie pracy i ustanowienie akcji założycielskich
  • przeprowadzaniem transakcji zwrotu środków z kapitału akcyjnego spółki
  • obsługą rund inwestycyjnych w startupach i spółkach
  • doradztwem w takich sprawach jak: uprzywilejowanie akcji, ESOP, Vesting

Klienci

Obsługujemy
Jesteśmy oficjalnym partnerem Fundacji Startup Podbeskidzie

Rekomendacje

Co mówią o nas partnerzy, z którymi współpracujemy?